Antywindykacja - Obrona przed egzekucją komorniczą

-

Pozbądź się go na zawsze - inaczej niż egzekucją komorniczą

Ciągłe telefony, listy, wizyty i zajęte konta – tak wygląda rzeczywistość, gdy stabilność finansowa zostaje zaburzona – co jest proste do osiągnięcia w dzisiejszych czasach. Nie jest łatwym zadaniem odbicie się od dna, gdy odbierane są nam zarobki, a wierzyciele zawracają nam głowę o swoje należności. Co możemy zrobić, gdy zostaliśmy ofiarą spirali kredytowej? Od czego zacząć, by finalnie już nigdy nie pojawiał się w naszej głowie strach przed komornikiem? Poza ucieczką, najgorszą rzeczą, którą można zrobić, jest… poddanie się egzekucji komorniczej. Decydując się na egzekucję komorniczą, tracisz cały swój majątek, a zyskujesz… nic. Zazwyczaj długi zaspakajane są minimalnie, co szybko nadrabiają kolejne odsetki. W takim razie co jest najlepszą opcją?

Nasza firma specjalizuje się w dobieraniu odpowiednich strategii indywidualnie do sytuacji klienta. Kluczową rzeczą na spotkaniu jest przeprowadzenie szczegółowego audytu (wywiadu) z dłużnikiem i zaproponowanie mu trwałego rozwiązania, który w sposób permanentny pozbędzie się komornika z jego życia poprzezodpowiednie postępowanie. Zanim trwałe rozwiązanie zostanie jednak wdrożone, bądź sąd przychyli się do złożonego wniosku, komornik może jednak działać. Ten czas trwa od kilku dni, do kilku miesięcy, dlatego w naszej ofercie znajduje się szeroki wachlarz działań przeciwegzekucyjnych, tak zwanej anty-windykacji, która mana celu tymczasowe ochronienie klienta przed komornikiem, aż nie zostanie zatwierdzone przez sąd trwałe rozwiązanie, na które zdecydowaliśmy się na spotkaniu z klientem.

antywindykacja
 

Najlepszym sposobem na trwałe odizolowanie się od długów, a co za tym idzie – również i komornika, czy wierzycieli, jest poddanie się odpowiedniemu procesowi restrukturyzacyjnemu lub upadłościowemu. Gdy jesteśmy konsumentami, którzy nie są przywiązani do swojego majątku, perfekcyjna i prosta okazuje się Upadłość Konsumencka. Gdy klient przychodzi do nas z odpowiednią dokumentacją (umowa, zawiadomienie, czy inne dowody każdego z zadłużeń) i opłatą za wniosek, już po kilku miesiącach (jest to okres, w którym można zastosować wyżej wspomniane rozwiązanie tymczasowe) komornik NIE MA PRAWA więcej nękać go żadną formą korespondencji. Jest to najbardziej skuteczna metoda, ponieważ działa podobnie do egzekucji komorniczej – majątkiem takiej osoby zajmuje się wtedy syndyk, który spienięża go i przeznacza na rzecz spłaty wierzytelności. Wisienką na torcie Upadłości Konsumenckiej jest jednak to, iż po spłacie tylu wierzytelności, ile da się pokryć z majątku, wszystkie pozostałe długi zostają umorzone. Umorzone, czyli wymazane, nie są one nikomu przekazane ani odłożone w czasie. Przestają one po prostu istnieć, a to wszystko za sprawą odpowiednio napisanego wniosku, w których specjalizuje się nasza firma.

 Co gdy jednak pragniesz zachować swój majątek? Układ Konsumencki to postępowanie, które zredukuje i rozłoży Twoje długi przy zachowaniu majątku, co sprawi, że ponownie spłacanie rat nie będzie dla Ciebie problemem!

wstrzymanie egzekucji komorniczej

Jednak jakie są nasze możliwości, gdy prowadzimy działalność gospodarczą? O dziwo – wyjście jest niejedne. Jest to między innymi Uproszczone Postępowanie Restrukturyzacyjne, Przyspieszone Postępowanie Układowe czy Postępowanie Sanacyjne. Jak to wygląda? Jeśli prowadzisz firmę, czy gospodarstwo rolne, nie musisz absolutnie go zamykać, ani sprzedawać lokali, czy maszyn! Odpowiednio napisany wniosek zapewni redukcję zobowiązań oraz rozłożenie ich na raty, które będziesz w stanie spłacać.

Anty-windykacja – wstrzymanie egzekucji komorniczej

Tymczasowe rozwiązania anty-windykacyjne polegają natomiast na przygotowaniu odpowiednich pism przeciwegzekucyjnych, które wygenerują niezbędny czas ochrony dłużnika i jego majątku przed komornikiem, zanim zostanie wdrożone trwałe rozwiązanie.Pozwala to dłużnikowi na nawet kilkanaście miesięcy wolności. Każde działanie oparte jest na Kodeksie Cywilnym, Kodeksie Postępowania Cywilnego oraz Ustawie o Komornikach i innych przepisach. Dzięki naszym rozwiązaniom, już po krótkim czasie od spotkania z naszymi analitykami, będziesz mógł zacząć żyć spokojnie, a następnie zapewnić sobie stabilność finansową rozwiązaniem trwałym – rozkładającym i redukującym długi, bądź całkowicie je umarzającym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić się na darmowe spotkanie w celu analizy Twojej sytuacji i możliwych rozwiązań, wypełnij formularz na dole strony lub zadzwoń do nas na numer telefonu: 730 833 233

Zadzwoń do nas
Lub

Umów się na bezpłatną konsultację